top of page

STEAM FOR MATH Adlı eTwinning Projesi Çalışmaları Başladı

Okulumuzda Fen Bilimleri Bölümünün yürütücülüğünü yaptığı 7. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Steam For Math” adlı eTwinning Projemiz Aralık ayında çalışmalara başlamıştır.


Turkey(9), Spain(3), Republic of Moldova(2), France(1), Slovenia(1), Portugal(1), Croatia(1), Italy(1) den okulların katıldığı Ulusal ve uluslararası ortaklarla birlikte yürütülecek olan projemiz Mayıs ayı sonuna kadar sürecektir.


Bu projede Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde STEAM etkinliklerine yer verilecek ve teknoloji, sanat, bilim ve mühendislik gibi alanlarla ilişkisine dikkat çekilecektir. Bu etkinliklerle öğrencilerin derse karşı motivasyon kazanmaları sağlanacaktır. Bu sayede öğrenciler Matematiği ve Fen bilimlerini sorgulayarak ve keşfederek öğrenebilecek, günlük yaşamla ilişkilendirerek 21. yüzyıl becerilerini geliştirebileceklerdir.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Herkesin farklı özellikleri vardır bu yüzden çocuğunuz için neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını belirlemek önemlidir.

Çocukların yaşama hazırlıklı olmaları için sorumluluk duygusu geliştirmeleri gerekir. Çocuklara sorumluluk bilinci kazandırma, küçük yaşlarda başlar ve bu beceriyi geliştirirken ebeveynler, çocukları

Çocukların okulda kurduğu arkadaşlıklar hayatlarının büyük bir parçası haline gelir. Arkadaşlık bağları olgunlaşma ve sosyal, duygusal gelişim için çok önemlidir. Arkadaş edindikçe okula gitme istekle

bottom of page