top of page
koray-varol-okullari.jpeg

Koray Varol Akademi

Koray Varol Akademi, uzun yıllar butik dershane olarak faaliyet göstermiştir. Koray Varol Okulları da öğrencilerin hedefledikleri liseleri kazanabilmesi adına nitelikli eğitim ilkelerini benimseyen felsefenin devamlılığı üzerine kurulmuştur. Çok sayıda öğrencinin hedefledikleri liseleri kazanmasını sağlayarak önemli başarılara imza atan dershane geçmişimizin getirdiği deneyim ve birikimler, Koray Varol Okullarının eğitim alanında daha güçlü ve gelecek nesillere değer katacak bir kurum kimliği kazanmasını zorunlu kılmıştır.

2010 yılında Butik Dershane ile yola çıkan Matematik Öğretmeni – Eğitim Uzmanı Koray Varol ve ekibi, zaman içinde daha çok çocuğa ulaşmak hedefiyle 2013 yılında yayıncılık hayatına başlamıştır.
KVA Yayıncılık çatısı altında özellikle Lise Giriş Sınavlarına (LGS) yönelik, eğitim odaklı anlayışla yayın üreten markamız, içerik ve soru kalitesi ile ülke çapında eğitim uzmanlarının tercih ettiği kaynak yayınlardan biri olmuştur.

2016 yılında yayın hayatına giren
KVA Çocuk ile okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine ulaşarak seçkin Türk yazarların kitaplarının yanı sıra yurt dışından getirdiği ödüllü birçok kitapla da milyonlarca çocuğun rehber içeriklerle tanışmasına aracı olmuştur.

9 yaşında bir öğrenci olan Zeynep Ekinci’nin yazdığı ve resimlediği “Bahçemizdeki Kirpi” kitabını yayımlayarak minik öğrencimizin potansiyel yeteneğini belgeleyen yayınevimiz kitap çeşitliliği ve sosyal sorumluluk alanında da kitapları ile hem ebeveynlerin hem de eğitimcilerin beğenisini kazanmıştır. Eski öğrencilerimizden Mekin Kutucular tarafından görme engelliler için Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği öğrencileriyle işbirliği halinde yazılan “Koku, Tat, His” kitabı sosyal sorumluluk projelerimizden biridir.

Bugüne dek yaptığımız okul ve kitabevi etkinlikleriyle birçok öğretmene, ebeveyne ve çocuğa ulaşan yayıncılık kimliğimizin getirdiği bakış açısı ve butik dershane tecrübemiz, bugün anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinden oluşan Koray Varol Okulları bünyesinde yeni nesil eğitim modelleriyle sürdürülebilir başarı hedefleyen bir eğitim markasına dönüşmüştür.

Kendini geliştirmeye ve gelişime açık, Koray Varol Okulları Eğitim kadrosu Profesyonel Koçluk Eğitimi 1. Modül, Temel Yönetim Becerileri, Profesyoneller İçin Somatik Zekanın Kullanılması, Duygusal Zeka, Sanat Terapisi, Çözüm Odaklı Yaklaşım Eğitimi, Rekabet Üstü, Altı Şapkalı Düşünme Eğitimleri almıştır.

bottom of page