TEOG’u İyi Bilen Öğretmenler Başarıda Çok Etkili

Türkiye’nin önemli eğitim ve rehberlik kurumlarından Koray Varol Akademi Yayınları, düzenlediği eğitim programı ile öğrencileri TEOG sınavına hazırlayan öğretmenlere her yönüyle eğitim veriyor.

Koray Varol Akademi Yayınları Öğretmen Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen “Eğitmenin Eğitimi Programı” nın ilki 11 Mart Cumartesi günü yapıldı. Holiday Inn Şişli Hotel’de gerçekleştirilen programda öğretmenler, eğitim, psikoloji ve gelişim uzmanları tarafından eğitildiler. İlk eğitimde matematik alanında verilen programda öğretmenler TEOG sınavına hazırlık konusunda de kapsamlı eğitim aldı.

TEOG sınavı öncesi eğitim yaklaşımlarının başarı odaklı geliştirilmesi hedefiyle idealist paylaşımlar organize eden Koray Varol Akademi Yayınları’nın Öğretmen Gelişim Merkezi eğitimlerinde eğitimcilerin bilgi ve beceri eşitliğine yönelik içerikler sunuluyor. Arkabahçe Psikolojik Gelişim Merkezi işbirliği ile klinik psikologların eşliğinde verilen eğitimler; ders, sınav ve hayat başarısını yaymayı amaçlıyor.

Bu eğitimler bir sorumluluk projesi

Öğretmen Gelişim Merkezi eğitimlerini sorumluk projesi olarak da gören Koray Varol Akademi Yayıncılık, bu eğitimlerle hem eğitimcilerin güncel öğrenme sistemleriyle gelişmesini hem de öğrencilerin bu gelişimden sonuna kadar yararlanmasını amaçlıyor. Öğretmen Gelişim Merkezi, adeta bir öğretmen akademisi gibi farklı öğretme ve eğitme kültürlerinin ideal sistemlerle birleşmesini sağlıyor.

Öğretmen Gelişim Merkezi Öğretmen Eğitim İçeriği ise; Dikkat eksikliğini yenme, Hafıza teknikleri, Motivasyon modelleri, Branş egzersizleri, TEOG sınav taktikleri, Sık yapılan hatalar, Müfredata uygun tutum, TEOG’a hazırlanma yöntemleri, TEOG soruları ve sorunları, Öğrencilerin psikolojisine destek, Performans odaklı çalışma sistemleri ve Başarılı öğrenci yetiştirme olarak sıralanıyor. Koray Varol Akademi Gelişim Merkezi “Sistemli Eğitimin Gelişimin Merkezi” misyonuyla bu özverili paylaşımlarını önümüzdeki dönemlerde de sürdürecek.

Kaynak: http://www.kampushaber.com/teog-u-iyi-bilen-ogretmenler-basarida-cok-etkili/7008/

BENZER YAZILAR