Butik Okul, Özel İlgi

Nitelikli eğitimin anahtarı bireysel ilgidir. Koray Varol Akademide her öğrenci bir başarı projesidir!

Bireysel ilgi, mimarisinden organizasyon yapısına, eğitim programından öğrenci sayısına kadar her detayın bireye özel çözümlere yoğunlaşmak için tasarlandığı butik bir eğitim ortamını gerektirir. İşte bu yüzden Koray Varol Akademi tüm unsurlarıyla bireysel ilgiye odaklanan bir butik okul olarak kuruldu.

En iyileri kabul eden üst düzey liselere hazırlık; çok disiplinli bir çalışmanın yanı sıra, büyük ilgi gerektiren, her öğrenciyi tek tek tanımayı ve bireye özel yaklaşımlar geliştirmeyi zorunlu kılan bir süreçtir.

Akademik becerilerin, sosyal, duygusal ve fiziksel becerilerle dengeli biçimde gelişmesine önem verilmelidir. Bu düzeyde bir başarı için her bir öğrenciyi olduğu kadar her bir öğretmeni de aynı ciddiyetle takip etmek ve onları sistematik geribildirimlerle besleyerek liderlik etmek gerekir. Hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin yakın ilgiye ihtiyaç duydukları ve bireye özel hale getirilmesi gereken üst düzey okullara hazırlık süreci butik bir okul ortamında başarıya ulaşabilir. Koray Varol Akademi bu çerçeve ve ihtiyaca uygun olarak tasarlanmış bir butik okuldur.

Dünyanın gelişmiş ülkelerindeki başarılı okullar gibi, Koray Varol Akademi, anaokulundan ortaokula kadar toplamda sadece 22 derslikte maksimum 500 öğrenciye eğitim vermek üzere planlandı.

Koray Varol Akademinin sunduğu Butik Okul konseptinin birçok avantajı var

  • Okul tüm birimleriyle öğrencisini çok daha iyi tanır ve takip eder.
  • Öğrenci tanındığı ve bilindiği ortamda kendini çok daha güvende hisseder ve eğitim ortamına    aidiyeti artar.
  • Her öğrencinin hem akademik hem de sosyal ve duygusal gelişimi özel olarak takip edilir, bireye özel çözümler geliştirilir.
  • Başarının önemli faktörlerinden olan veli-okul iletişimi çok daha güçlü, verimli ve nitelikli hale gelir.
  • Nitelikli ve güçlü öğretmenlere sahip olmak önemlidir ama bu öğretmenlerin sayısı azdır. Butik bir okulun kadrosunu üst düzey öğretmenlerden oluşturması çok daha kolay ve mümkündür.
  • Okulun başarıya odaklanma gücü çok daha yüksektir. Onlarca kampüste binlerce öğrenciyi sınava hazırlayan kitlesel okullara kıyasla Koray Varol Akademi, her bir öğrencisi ayrı bir proje anlayışıyla butik eğitim ortamının avantajlarını yüksek başarıya dönüştürür.